ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9344373
*
nr 934 4373
MIXED MEDIA
Ann Sedqwist, Nispero, signed, subject: 48x33,
Ann Sedqwist, Nispero, signerad, motivet: 48x33
Estimate:
400
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:55:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/1 00:42:25
1
100 kr
6/1 09:18:41
2
150 kr
6/1 14:48:08
1
200 kr
6/1 14:55:42
2
250 kr
6/1 14:56:13
2
300 kr
6/1 14:58:01
1
500 kr
6/1 15:01:03
1
Vinnande bud
11/1 01:42:56
2
400 kr
11/1 01:42:56
1
450 kr (Robot)
12/1 05:07:10
2
500 kr
12/1 05:07:10
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ann sedqwist blandteknik nispero vattenfärg
-
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:31
-
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57
-
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:47
-
7215 MIXED MEDIA
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Vinterbild me..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:50
-
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:54
*
MIXED MEDIA
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 4373
MIXED MEDIA
Ann Sedqwist, Nispero, signed, subject: 48x33,
Ann Sedqwist, Nispero, signerad, motivet: 48x33
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 600 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
5/1 00:42:25 | 1 | 100 kr |
6/1 09:18:41 | 2 | 150 kr |
6/1 14:48:08 | 1 | 200 kr |
6/1 14:55:42 | 2 | 250 kr |
6/1 14:56:13 | 2 | 300 kr |
6/1 14:58:01 | 1 | 500 kr |
6/1 15:01:03 | 1 | Vinnande bud |
11/1 01:42:56 | 2 | 400 kr |
11/1 01:42:56 | 1 | 450 kr (Robot) |
12/1 05:07:10 | 2 | 500 kr |
12/1 05:07:10 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ann sedqwist blandteknik nispero vattenfärg
-
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Auction ends
in a week
27 maj at 19:31 -
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:39 -
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:57
-
8156 MIXED MEDIA
Per Daniel Holm. Signed, Holländskt kanalmotiv. Mi..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:47 -
7215 MIXED MEDIA
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Vinterbild me..//
Auction ends
in a week
27 maj at 18:50 -
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
in a week
27 maj at 20:54